Co to jest Laser Tag?

28 sierpnia 2017

Laser tag to zespołowy sport, podobny do paintballa z tego względu często nazywany jest również „laserowym paintballem”. Gracze zdobywają punkty poprzez trafienie przeciwnika wiązką podczerwieni. Każdy z graczy wyposażony jest w opaskę LED czyli odbiornik fal oraz karabin nadajnik fal. Fale są bezpieczne dla człowieka.

Do plusów w porównaniu do klasycznej wersji z kulkami z farbą, zalicza się większy zasięg, możliwość gry dla dzieci, brak zagrożenia dla zdrowia. Rozwój elektroniki na przestrzeni lat umożliwił bezprzewodową kontrolę nad karabinkami co przekłada się na możliwość tworzenia rozbudowanych scenariuszy gry takich jak „Dominator” w naszej ofercie, gdzie gracze walczą o przewagę w kontroli nad specjalną flagą.

Gra wywodzi się z systemu szkolenia wdrożonego w Siłach Zbrojnych USA na przełomie lat 70 i 80, gdzie rolę ówczesnych karabinków laserowych pełniła prawdziwa broń z doczepionym nadajnikiem podczerwieni. Dzięki specjalnym kamizelkom żołnierze w łatwy sposób mogli organizować bezpieczne treningi z prawdziwą bronią oraz inteligentnym przeciwnikiem. Takie warunki nadały realizmu rozgrywkom ówczesnego Laser Taga. Ciekawostką jest, że w zależności od warunków atmosferycznych oraz terenowych zasięg karabinka sięga 200 metrów.  Zasięg skuteczny typowego karabinu automatycznego strzelającego seriami to 150 metrów.

Żeby zagrać u nas wystarczy tylko chcieć! Wyposażymy Cię w opaskę LED i karabin oraz damy odpowiednie instrukcje.

Błażej Misiorny

Twórca Twój Cel, organizator starć Laser Tagu w całej Wielkopolsce, instruktor harcerski z wieloletnim stażem.