Scenariusze gry

25 sierpnia 2017

W porównaniu do klasycznego Paintballa w laser tagu jest możliwość wykorzystania bardzo wielu scenariuszy gier, poniżej nasze propozycje:

  • KOMBATANT – klasyczna gra dziewięciu na dziewięciu. Gra odbywa się w wyznaczonym terenie i czasie jaki został ustalony na początku gry. Wygrywa drużyna w której „przeżyje” więcej graczy. Każdy z graczy ma cztery „życia”. Można również wykorzystać „punkty” do uzupełniania amunicji oraz odradzania graczy.
  • SNAJPER – scenariusz wywodzący się z Kombatant z tą istotną różnicą, że każdy z graczy na tylko jedno „życie”.
  • DOMINACJA – gra w której wygrywa drużyna, która przez określony czas będzie miała przejętą „flagę”. Wykorzystujemy „punkty” do uzupełniania amunicji i odradzania. Na początek każdy z graczy ma cztery „życia”.
  • TERMINATOR – dwóch terminatorów na czternastu „zwykłych” graczy. Terminator to postać, która ma zwiększone „życie” a jego strzały zadają większe obrażenia.
  • LAST MAN STANDING – gra w której każdy jest przeciwko każdemu, tu może być tylko jeden zwycięzca! Ostatni który „przeżył” wygrywa.
  • ZOMBI – gra w której ludzie walczą z zombi. Jeżeli człowiek pokona zombi, to zombi ginie, jednak jeżeli będzie odwrotnie to człowiek staje się zombi.

W każdym ze scenariuszy podstawowym zadaniem każdego z graczy jest trafienie wiązką podczerwieni wysyłaną z karabinka w opaskę LED przeciwnika.  Ważne jest również umiejętne ukrywanie się aby samemu nie zostać trafionym. Zabronione jest zdejmowanie i zasłanianie opasek LED.

Na końcu rozgrywki zaawansowana technologia pozwala na sprawdzenie statystyk, z których dowiemy się która drużyna wygrała, kto był najlepszym graczem,  kto jaką miał celność oraz ile oddał strzałów.

Błażej Misiorny

Twórca Twój Cel, organizator starć Laser Tagu w całej Wielkopolsce, instruktor harcerski z wieloletnim stażem.